05 2012
0

Kasa fiskalna

URL: kasyfiskalne24.pl

Kasa fiskalna

Kasa fiskalna, określana dodatkowo jako kasa rejestrująca to obligatoryjne akcesoria dowolnego sklepu, własność każdej sprzedawczyni i każdego sprzedawcy. Jest ona narzędziem wykorzystywanym do rejestracji obrotu oraz wielkości podatku ze sprzedaży detalicznej. Kasa fiskalna to sprzęt, który nie został zainstalowany w sklepie po to, aby wręczać użytkownikowi paragon z listą sprawunków. Jej rola jest zdecydowanie poważniejsza, umożliwia bowiem kontrolę handlu i solidności sprzedawcy, pozwalając na kontrolowanie poprawności w odprowadzaniu podatków. Niepozorna kasa fiskalna, to niesłychanie błyskotliwie opracowane narzędzie obserwacji. Ustalona jest lista wszelkich towarów znajdujących się w sklepie. Zachowuje ona w pamięci jego kod kreskowy, nazwę, cenę, stawkę PTU. Po wpisaniu kodu towaru do kasy, maszyna odszukuje go we własnej bazie, drukuje na rachunku, a także dokonuje rejestracji faktu sprzedaży. Stałość wiadomości przepływających przez kasę fiskalną zapewnia pamięć fiskalna, inaczej moduł fiskalny, który jest systemem elektronicznym z nieskalowaną pamięcią. To właśnie ten moduł służy do przechowywania wiadomości o zrealizowanych raportach dobowych fiskalnych, a jego treść jest bazą do rozliczeń z fiskusem. Żywotność takiego modułu sięga pięciu lat, więc po upłynięciu tego okresu kasa fiskalna powinna zostać wymieniona. Pokrycie modułu żywicą oraz przymocowanie go do obudowy kasy, gwarantuje nienaruszalność danych zawartych w pamięci fiskalnej, i wyklucza jakąkolwiek niepożądaną ingerencję w zawartość informacji.

 • PageRank: 1
 • Kliknięć: 5
 • Wyświetleń: 143
 • CTR: 3.5%
 • Data dodania: 18 05 2012
 • Ocena:

  Ocena: 4.3/10 (7 głosów)

Odwiedziny yahoo 27 Odwiedziny googlebot 14
Kasa fiskalna
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Tonery Łódź

  Tonery i tusze do drukarek to specjalność naszej firmy, już od 1993 roku sprzedajemy komputerowe materiały eksploatacyjne jako firma Komax 2 Sp. z o.o. Od tamtej pory kilkadziesiąt tysięcy klientów zaopatrzyło się u nas w niezbędne materiały eksploatacyjne. Staramy się ... szczegóły wpisu »

 • Informatyk Katowice

  Problem z komputerem stacjonarnym? A może nowe oprogramowanie jakie zakupiłeś nie funkcjonuje jak powinno? Nie męcz się samemu, sięgnij po komórkę i zadzwoń po naszych fachowców. Pomożemy przy kłopotach z siecią, wadach technicznych urządzeń, zainstalujemy programy potr ... szczegóły wpisu »

 • Pogotowie komputerowe Zabrze

  Masz problemy ze swoim laptopem, a nie bardzo wiesz, jak zabrać się za naprawę ? Bez obaw, pomożemy Ci. Specjalizujemy się w wielu sprawach komputerowych. Zaczynając od diagnozowania usterek, aż po przebudowę komputerów. Jesteśmy profesjonalną firmą, która jest dostępna ... szczegóły wpisu »

 • Naprawa Laptopów Katowice

  Twój laptop przestał normalnie funkcjonować? Naprawa tego typu komputerów jest znacznie trudniejsza niż w przypadku klasycznych komputerów stacjonarnych. Znaczne łatwiej można im przypadkowo zaszkodzić. Zanim podejmiesz wyzwanie własnoręcznego serwisu swojego laptopa, o ... szczegóły wpisu »

 • Rawo.pl - akcesoria do urządzeń mobilnych

  RAWO jako firma działająca w sieci od 2004 roku skupia swoją sprzedaż przede wszystkim na elementach do urządzeń mobilnych. Do wspomnianych produktów należą m. in. : zasilacze sieciowe i samochodowe do notebooka, akumulatory do laptopa, ładowarka czy etui na tablet oraz ... szczegóły wpisu »

 • Tusze i tonery do drukarek w dobrej cenie

  W naszym sklepie kupić możecie Państwo materiały eksploatacyjne do swoich urządzeń drukujących. Proponujemy oryginalne tusze i tonery do drukarek, a także ich zamienniki, tańsze, ale zapewniające równie dobrą jakość wydruku. Sprawdź ofertę, wybierz potrzebny tusz lub to ... szczegóły wpisu »

 • Wszystko do drukarek - tanie drukowanie

  Dosyć często zdarzają się sytuację, w których zakup akcesoriów niezbędnych do eksploatacji drukarki może być nie lada problemem. Dlatego nasz sklep oferujący tusze i tonery w najbardziej adekwatny do tego sposób stara się to zmienić, jednocześnie pragnie zaprezentować k ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Ekostim posiada przydatne strony www. Dodaj wpis do spisu i bądź widoczny w internecie. Zapraszamy!

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 6341 stron internetowych w 15 kategoriach i 521 podkategoriach. Gości online 17. Stron oczekujących 1.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Ekostim posiada:
  IP: ,
  BL: 2819,
  Page Rank: 0

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu moderowane są na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator